понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Заев ќе се обрати на јавноста во врска со догоговорот со Грција за името

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска, во 18:30 часот во Медиа центар, заедно со членовите на Владата на Република Македонија ќе одржи прес конференција во врска со договорот за спорот кој Република Грција го има со уставното име на Република Македонија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top