петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 107 ново

Остварен разговор Мицкоски – Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата Зоран Заев. Премиерот го информирал Мицкоски за она што го постигнал како решение со Грција. Од ВМРО ДПМНЕ информираат дека следува прес конференција на која ќе се обрати претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top