понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Заврши разговорот Заев – Ципрас, се чекаат детали од договореното

Завршил денешниот телефонски разговор меѓу премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, објавуваат медиумите.

Во секој момент се очекува, премиерот Заев да закаже термин за свое обраќање, за да ѝ ги соопшти на јавноста деталите од денешниот разговор со Ципрас, кој беше најавен како клучен за постигнување на договор за проблемот со името името.

Во текот нa денот, Заев излезе со изјава дека е оптимист оти решението ќе биде постигнато денеска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top