недела, 19 август 2018 | Вести денес: 71 ново

Е вака се протестира против цената на горивата!

Тројца сараевчарни, незадоволни од поскапувањето на горивата одлучиле на интересен начин да го искажат своето незадоволство од цената на бензинот. Ги зеле столовите и масата од најблиската кафеана и го блокирале сообраќајот на една од раскрсниците во градот.

Протестот на возачи во Сараево поради поскапувањето на горивото бил одржан пред неколку дена. Некои од учесниците во протестот,  во знак на револт во одреден временски период од денот со своите возила блокирале неколку улици.

Слични акции не биле забележани во текот на вчерашниот ден, освен на една раскрсница на која може да се забележат тројца мажи како позираат на една раскрсница.

Фотографијата беше споделена на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top