вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Кривична против охриѓанец за обид за силување на малолетничка

Кривична пријава е покрената против охриѓанец поради обид за силување на малолетна девојка.

СВР-Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.Т. (33) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“.

Тој, казненото дело го сторил на 2 јуни околу 1 часот на улица „Славеј Планина“ во Охрид. Следел 16-годишна девојка и пред нејзиниот влез силно ја повлекол кон себе но истата започнала да вика при што дошол еден од соседите и пријавениот го напуштил местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top