петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

Oфицијалниот спот за Светското првенство: Во него преставени сите земји, учествува и Роналдињо

На неколку дена пред стартот на Светското првенство во Русија излезе и спотот за химната на натпреварувањето.

Аудио верзијата на која е во изведба на колумбискиот музичар Ники Џем, Албанката Ера Истрефи и американскиот актер Вил Смит, излезена е од поодамна.

Спотот за песната кој е направен за цел има да се претстави секоја земја учесничка, преку нивните знамиња кои виорат низ целиот спот на разни начини.

Исто така, во спотот се појавува и легендарниот Роналдињо.

На крајот направена е и петминутна снимка која покажува како изгледало снимањето на сетот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top