четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 65 ново

Гори зграда во Дебар Маало (Фото)

Пожар претпладнево избувнал во станбена зграда во Дебар Маало. Шест противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој неофицијално избувнал во стан на последниот кат. Засега нема информации за причините за настанувањето на пожарот и за евентуално повредени лица.

Наскоро очекуваме повеќе детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top