вторник, 14 август 2018 | Вести денес: 83 ново

Силувано 14-годишно девојче во Кочани

Девојче на возраст од 14 години вчера преживеало полов напад од 22-годишно момче од кочанско село.

Случајот во полиција го пријавил таткото на детето, а на девојчето во кочанската болница ѝ е извршен гинеколошки преглед при што било утврдена дека над него е извршен полов напад.

Од полицијата информираат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top