четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 64 ново

Денеска ѕирнете низ телескоп: Астро забава на ПМФ

Во вторник ѕирнете низ телескоп, и  направите некоја фотка уживајте во глетката и дружењето.

-Се надеваме на убаво време и ведро небо. Се гледаме на терасата на ПМФ! * Во случај на екстремно лоши временски услови го задржуваме правото да го одложиме настанот со што ќе бидете навреме известени, велат организаторите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top