петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

Снег во јуни: На патиштата сообраќајот е отежнат (видео)

Силнo невреме кое донесе грмежи, град, поплави, дури и снег во јуни ја зафати Шкотска. Поплави предизвикани од силни врнежи носеле автомобили во градот Берзден, додека во Лензија гром погодил куќа и ја запалил.  По ударот од гром куќата на семејството Малком целосно изгорела, изјавил Франк Малком татко на две деца. На патиштата сообраќајот е отежнат.

На автопатот А9 недалеку од градот Стерлинг врнело и снег.

 

извор: фактор.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top