петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

Анастасија Ражнатовиќ ја сними својата прва песна: Музиката и текстот се на Дарко Димитров

Првиот сингл на Анастасија го носи називот “Савршени пар”. Анастасија Ражнатовиќ и официјално почна да оди по чекорите на својата мајка и ја сними својата прва песна и својот прв спот.

Својата прва песна, Анастасија ја снимила на 16 мај во Скопје. Името на песната е “Савршени пар”, а музиката текстот и аранжманот се на Дарко Димитров.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top