понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Двојниците на Трамп и Ким Јонг Ун ги шокираа минувачите во Сингапур (видео)

Имитатори на претседателот на САД, Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун предизвикаа големо внимание на улиците на Сингапур.

 

извор: VOA

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top