петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

Средба во ДПМ: „Некаде ѕвони: Збогувања со Матеја Матевски“

Во четврток, на 14.06.2018 година, со почеток во 12 часот, во просториите на Друштвото на писатели на Македонија ќе се одржи средба под наслов НЕКАДЕ ЅВОНИ: Збогувања со Матеја Матевски. Стихови од неодамна починатиот поет ќе прочитаат и ќе разменат спомени за него писателите: Благоја Иванов, Тања Урошевиќ, Раде Силјан, Делвина Крлуку, Владимир Мартиновски, Весна Мојсова-Чепишевска и Мишел Павловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top