петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 105 ново

Роналдо пречекан како да е во Шумадија: Проба погача со сол и настана шоу (Видео)

Фудбалските ѕвезди пристигнуваат на Светското првенство во Русија, а еден од најголемите е Португалецот Кристијано Роналдо, кој е пречекан на необичен начин.

Како шампиони во Европа, португалците имаа посебно добредојде, бидејќи беа пречекани со традиционален прием со леб и сол – карактеристичен за словенечките народи.

Роналдо беше малку збунет од пречекот на девојчето во руска носија.

Девојчето во народна носија на Русија го послужи со леб и сол Роналдо, кој беше малку збунет. Тој не знаеше што да прави, а виде како тоа го направи Фернандо Сантос, па ја посоли погачата и ја изеде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top