петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 101 ново

Ангела Меркел ја објави оваа фотографија од Самитот Г7, а потоа социјалните мрежи експолодираа

За време на одржување на Самитот Г7 германската канцеларка Ангела Меркел објави интересна фотогафија на својот профил на инстаграм на која светските лидери се околу неа и американскиот претседател Доналд Трамп. На фотографијата се чини дека Меркел, како мајка го прекорува Трамп поради лошо однесување.

За кратко време социјалните мрежи експодираа со фотомонтажи од фотографијата.

Погледенете некои од нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top