петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 43 ново

Каде има невреме во моментов во Македонија? (видео)

Големото невреме проследено со дожд, силен ветер, град и грмотевици денес го зафати Кочани.

Невремето се движи на населени места во јужниот дел од Повардарието, а според прогнозите попладнево локално и на запад ќе има нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Погледнете како изгледаше невремето во Кочани. Видеото го објави Славчо Попоски, метеоролог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top