вторник, 14 август 2018 | Вести денес: 83 ново

Трагедија: Го касна стршен и падна мртов пред очите на капачите

Во Бања Лука маж на возраст од 42 години почина од убод на стршен, што е еден вид оса.

Трагедијата се случила на плажата Лендрин млин. Лекарите од службата за итна помош при Здравствниот дом Бања Лука вложиле големи напори за да му го спасат животот на мажот, но бесуспешно.

– Еден час траеше реанимацијата, но таа не вроди со плод. Тој беше алергичен на убод на стршен – вели извор од итната помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top