понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Не дозволувај минатото да ти ја загрозува сегашноста – 7 животни правила

ПОМИРИ СЕ СО МИНАТОТО, за да не ти се расипе сегашноста;
ШТО ДРУГИТЕ МИСЛАТ ЗА ТЕБЕ, не е твоја грижа;
ВРЕМЕТО ЛЕЧИ СКОРО СЕ, дајте си време;
НЕ ГО СПОРЕДУВАЈ својот живот со животот на другите и немој да им судиш. Не го знаеш нивното патување;
ПРЕСТАНИ ПРЕМНОГУ ДА РАЗМИСЛУВАШ. Во ред е да не ги знаеш сите одговори. Тие ќе дојдат најмалку кога се надеваш;
Никој не е задолжен за твојата среќа, ОСВЕН ТЕБЕ;
НАСМЕВНИ СЕ! Не се сите проблеми на светот твои.

ezdravje.mk/

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top