петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

И братучедот на Адеми стана директор -„ЕЛЕМ“ гнездо за партиски вработувања на ДУИ

Џемаил Јусуфи, син на тетката на пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, е новиот менаџер на „Елем Турс“ – пишува „Инфомакс“. Јусуфи доаѓа од Тетовскиот универзитет и со години работи како раководител на правните, административни и технички работи.

„Елем Турс” е подружница на акционерското друштво „Елем”. Таа е основана за да управува со рекреативниот центар „Попова Шапка”, хотелите „Попова Шапка” и „Славија”, скијачкиот центар „Копанки” и „Молика” во Пелистер итн.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top