понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 114 ново

Пропаднаа преговорите меѓу Македонија и Грција

Македонија и Грција не успеаја вечерва да најдат заедничко решение на спорот за името и преговорите пропаднале, дознава Курир.рс.

Според српскиот портал, грчакта страна побарала „премногу“, односно од името целосно да се исфрли одредницата „Македонија“, па така и покрај добрата волја, преговорите пропаднале.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top