вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Кон Србија не тргнувајте – блокади на сите патишта и улици (ФОТО)

Возачите во неколку градови во Србија, меѓу кои во Белград, Нови Сад, Крагуевац, Ниш, околу 17 часот денеска застанаа со своите автомобили во знак на протест поради високите цени на горивата. Тие, како што се јавува, блокирале повеќе улици и мостови во Белград. Граѓаните, кои се организираа на социјалните мрежи, бараат новите цени на горивата да не бидат повисоки од околу едно евро за литар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top