среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Сергеј Трифуновиќ има нешто да му каже на Ѓоковиќ

Популарниот српски актер Сергеј Трифуновиќ има нешто да му каже на најпозниот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, посебно по поразот на Ролан Гарос и неговото однесување на прес-конференцијата.

– Добро момче, сега веќе на сите ни одиш на нерви: почни да јадеш месо, батали карфиол, алги, па кога ќе се пензионираш потпиши за ФК Вегетаријанец – напиша Трифуновиќ на твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top