среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 6 ново

Антиќ побудале, сакаше да го тепа судијата

Перо Антиќ можеше да биде трагичар на првиот меч од финалето во српскиот плеј-оф.

Поранешниот македонски репрезентативец тотално излезе од контрола во последната четвртина по една досудена лична грешка од него. Вербално го нападна судијата кој прво му досуди техничка грешка, а потоа го исклучи од игра.

За негова среќа, Звезда победи со 84:83 иако на 20 секунди пред крајот беше во негатива.

Извор: Спортклуб

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top