недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

На жените родени во овие хороскопски знаци им одговараат помлади мажи

Што мислите, за кои знаци станува збор?

Рак
Жените родени во знакот Рак најчесто бираат помлади мажи за врска. Нивната вродена потреба да се грижат за некого ги прави идеални партнерки за некој помлад кој е подготвен да ги прифати. За жал, понекогаш знаат да претераат, па почнуваат да се однесуваат како мајки, наместо како девојки.

Бик
Жените Бикови има вродена потреба да заштитат некого, па затоа многу често ги привлекуваат помлади мажи. Во врската сакаат некој кој ќе им се воодушевува и кој ќе смета на нивната поддршка, па затоа помладите мажи се идеален избор.

Овен
Овните имаат многу импулсивен карактер, па затоа жените родени во овој знак честопати бираат помлади мажи. Повозрасните им делуваат незрело и премногу заиграно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top