понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Дали мажите ја забележуваат фризурата и шминката во текот на сексот? Ова е вистината!

Низ историјата, жените се средувале и дотерувале, водејќи сметка за најситните детали што ќе ги направат привлечни и пожелни

Денес, како што стандардите за убавина им наметнаа високи критериуми и очекувања на обичните мажи, жените стануваат сè преоптоварени со физичкиот изглед, но и со пластичните операции и козметички препарати.

Но жените отсекогаш се прашувале дали мажите ги забележуваат сите детали. Вистина е дека мажите едноставно се имуни на некои работи.

Точно е тоа дека тие нема веднаш да ја забележат вашата нова фризура, вишокот килограми, ниту бојата на карминот.

Она што може да биде фатално за вашата врска е да водите сметка за овие детали во текот на сексуалниот однос, а уште полошо би било да го прекинувате партнерот во страсните моменти и да го предупредувате дека би можел да ви ја растури фризурата. Тоа веднаш би го „кастрирало“!

Обидете се да се опуштите и да не мислите на тоа како изгледате. Ако тој одбрал да води љубов со вас, тоа е знак дека веќе сте му се допаднале физички, а првиот впечаток е докажано најважен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top