понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 21 ново

УФЦ борач самиот се нокаутира (ВИДЕО)

Дебитантот во УФЦ Хозе Торес го совлада Џеред Брукс,а неговата победа може да се стави во категоријата „најбизарна”. Брукс имаше тотална иницијатива, го „кршеше” ривалот, но кога го фрли на земја направи голема грешка.Тоа го направи лошо, при падот се повреди и практично самиот себе се нокаутираше.Торес го искористи тоа и го докусири противникот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top