четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 62 ново

Знаете ли колку години наполни Алачки?

Македонската пејачка и водителка на „Вкусот на традицијата“ вчера го прослави родеденот во интимна атмосфера, а прфвата и најдрага честитак ја доби од внуката.

Алачки сподели фотографија на која заедно со своја внука дува свеќички, а се пофали и дека добила и подарок од најсаканата.

Инаку, водителката го прослави 51 роденден.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top