недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Провокација од екс македонскиот репрезентативец: Куманово е Албанија!

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Таулант Сулејманов, кој во меѓувреме си го промени презимето во Сефери предизвика голем скандал.

Сефери кој во меѓувреме се реши да игра за Албанија, по денешниот пријателски натпревар на младинските селекции против Белорусија, во соблекувалната позираше со маичка на која стоеше: Куманово е Албанија.

citaj.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top