вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Ања Ветерова го утна фустанот за матура (ФОТО)

Од претставник на детската Евровизија до сериозно име на македонската музичка сцена – малечката Ања Ветерова порасна и денес е матурантка.

Ања ја прослави матурата вчера дена, а за смелоста на фустанот што го избрала свесна е и самата.

„Уживам да носам облека што никој не може да ја носи“, пишува самата на Инстаграм.

Од неа сите очекуваа да се појави во уникатна креација, но изгледа никој не очекуваше да личи на пудлица со јамболија.

Што мислите?

Yes, I enjoy wearing outfits that no one can wear! #prom2018

A post shared by A N N I A🎤 (@anjaveterova) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top