четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 59 ново

Поранешната победничка на Евровизија го шокираше светот со новата појава

Кончита Вурст, победничката на Евровизија во 2014 година, со години беше препознатлива поради својот имиџ – долгата црна коса и црната брада. Но, таа одлучила да го промени својот изглед во целост и да се откаже од заштитниот знак.

Оваа контроверзна австриска пејачка сега има руса коса и брада во истата боја поради што никој не може да ја препознае.

Кончита пред еден месец призна дека повеќе години е ХИВ позитивна, а како што наведува, таа била присилена да го направи тоа, бидејќи нејзиниот поранешен партнер ѝ се заканувал дека ќе ги изнесе сите детали во јавност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top