недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

УЕФА го суспендира Пеп Гвардиола

Менаџерот на Манчестер сити заработи суспензија од два натпревари од УЕФА поради неговото недолично однесување по дуелот со Ливерпул во Лигата на шампиони.

Шпанецот беше исклучен од натпреварот на полувремето од реваншот на „Етихад“, кога ги критикуваше судиите поради делењето на правдата во првиот дел.

Ливерпул исто така беше на Дисциплинска кај УЕФА поради дивеењето на навивачите за време на четвртфиналните и полуфиналните натпревари.

извор:спорт1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top