петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 100 ново

На охридскиот аеродром пристигнаа првите туристи од Варшава

На охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ пристигна првиот чартер лет од Варшава на тур-операторот„Rainbow“.
Градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски не се појави да ги пречека првите туристи од Варшава, а нив ги пречека директорот на ТАВ Зоран Крстевски.

 

извор:охрид1

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top