петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Милошоски: Најново, спорот за името да се одложи за подоцна во 2018

пишува на фејсбук Антонио Милошоски, член на ВМРО ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи.

„Комуникацијата Башановиќ (кабинет Заев) и Калпадакис (кабинет Ципрас) продолжува; се спорело и толкувало што било договорено на писмено меѓу Коѕијас и Димитров во Брисел, особено за делот language/nationality дали да стои или да не стои macedonian.

Најновата идеја била решавањето на спорот за името да се одложи за подоцна во 2018 година, пишува Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top