понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Вања Илиќ си оди од Металург

Српскиот интернационалец Вања Илиќ си заминува од Металург, откако двете страни не успеале да постигнат договор.

Илиќ, кој беше еден од најдобрите поединци во клубот од Автокоманда, има понуда од шпанскиот клуб Логроњо.

Тој преку социјалните мрежи емотивно се збогуваше и се заблагодари.

Пред два дена и пикерот на Металург, Жарко Пешевски, го напушти клубот и заминува за Украина, каде ќе настапува за Мотор Запорожје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top