понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 31 ново

Живеела само на салати и била очајна: Сега сум полничка, богата и среќна!

Анализ Ган е позната австралиска плус-сајз манекенка. Таа вели дека конечно е среќна и задоволна со своето тело, но не отсекогаш било така.

Ган на Инстаграм објавила фотографија стара пет години на која е слаба, а на своите следбеници им признала дека тоа било најлошото доба во нејзиниот живот. Таа живеела на салати и кафе и буквално се изгладнувала за да изгледа така.

My #transformationstory continued…. thinner doesn’t always mean happier! The girl on the left (me pictured in Sweden size 6) was miserable, always cold, lifeless and struggled to get through the day. I survived on salads and black coffee. This girl didn’t understand balance. I was at my unhealthiest moment in my life. I went to see a doctor and she told me if I didn’t put on weight now my internal system may start failing. That moment turned my life around forever and I begun my journey to recovery. Pictured right (me now size 14) I’m the healthiest I’ve ever been. I am not also truly happy! ☺️ I work out because I love my body, not hate it. I embrace my bigger frame for what it is. I now understand BALANCE and I’m happier being my self. A reminder that YOUR natural state is different to everyone else’s so try not compare yourself to others. You don’t have to look like the people in the magazines to be happy, just be yourself and embrace this beautiful life. (Thank you again for reading my story and showing support on my last post) 🙏🏽❤️

A post shared by ANNALIESE GANN 🐰💕 (@annaliesegann) on


Себеси се терала да биде витка бидејќи тоа било во мода.

“Секогаш се чувствував слабо, постојано бев болна, мислам дека имунитетот ми беше очаен”, изјавила оваа девојка која во 2013 година решила да се промени себеси.

Анализ се откажала од диетите и почнала здраво да се храни.

“Бев постојано гладна и незадоволна. Слабото не значи среќно”, напишала Ган која денес има бујна линија со која е задоволна.

Откако внела промени во својот режим на исхрана, телото ѝ се променило, а таа станала успешна манекенка.

Поради својата необична животна приказна, Анализ станала вистинска ѕвезда на социјалните мрежи. Има околу 100 илјади следбеници, но и постојано договори со различни агенции и компании чии производи таа ги рекламира.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top