петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 103 ново

Македонија стана Данска (ФОТО)

За една година Македонија стана Данска, а тоа го потврдуваат и бројките. Министерот Тевдовски сигурно мислеше на цената на дизелот кога ни предвидуваше светла иднина и дански стандард.

Епа, го доживеавме.

Данска Тевдовски

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top