четврток, 22 ноември 2018 | Вести денес: 34 ново

Обид за грабеж синоќа во Карпош: Со нож тргнал кон вработените, па избегал од полицијата

Синоќа околу 20.50 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во маркет во близина на Драмски театар непознато лице со нож се обидело да ги нападне и ограби вработените, но откако не успеал во намерата побегнал во непознат правец.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и за целосно расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top