сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

Гостување на Груевски во Сител: „Тенк“ е еден монтиран политички процес, нешто што е договорено (видео)

– Случајот „Тенк“ е еден монтиран политички процес каков што немало во Македонија, нешто што е договорено. Самата пресуда не само што беше објавувана еден месец претходно во медиумите и самиот Заев две недели пред објавата на пресуда објави каква ќе биде таа, истакна екс претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски во своето вечерашно гостување на дневникот на ТВ Сител.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top