вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 8 ново

Со громогласен аплауз во арената во Келн, „вардарци“ испратени за Скопје (видео)

Екипата на Вардар денеска иако не успеа да стигне до бронзениот медал во мечот против ПСЖ (29-28), македонските наввиачи кои беа пристигнати да ги бодрат „црвено – црните“ на Ф4 во Келн ги испратија минатогодишните шампиони во голем стил со громогласен апалауз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top