недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 51 ново

Огромна колона на Евзони – Македонците се враќаат од грчките плажи (видео)

Неколку километарска колона попладнево има пред грчко-македонската граница кај Евзони. Продолжениот викенд голем број на Македонци го искористија за да ги посетат грчките плажи, па во колоната најголемиот број се возила со македонски регистрации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top