вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Најдено мртво 21-годишно момче во нива

Тело на 21-годишно момче од гостиварското село Вруток е најдено вчеравечер во нива во близина на бензинската станица С-петрол во Гостивар.

Идентитетот на починатиот е утврден с проверка и полицијата соопшти дека станува збор за 21-годишниот И.А. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција.

Првичните наоди се дека немало знаци на насилство, но по обдукцијата обвинителството ќе утврди дали станува збор за насилна смрт.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top