недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

По месец и пол, Наташа Беквалац конечно се огласи на социјалните мрежи

Откако животот и тргна наопаку, кога сопругот Лука Лазукиќ физички ја нападна ноќта меѓу 13-ти и 14-ти април, Наташа Беквалац воопшто не се огласуваше на социјалните мрежи, ниту, пак, во медиумите.

Поради судењето, кое би требало да почне наскоро, како и поради трауматичното искуство, пејачката се повлече во семејно опкружување, насочувајќи се кон ќерките Хана и Катја.

Меѓутоа, по месец и пол од немилиот настан, Наташа одлучи со своите обожаватели на Инстаграм да сподели фотографија снимена во Нови Сад, со една порака:

„Најмал допир може да каже илјада зборови, ти благодарам, Балерина“, напиша под фотографијата на која гали коњ со постарата ќерка, и со тоа покажа дека полека закрепнува.

The slightest touch could say a thousand words thank you Balleryna

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top