недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 59 ново

Хулиган малтретираше навивач на Ливерпул, се со еден удар реши продавач на шалови (Видео)

Вечерва во Киев се игра големото финале во Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул. Не може да помине без инциденти кога се англиските фанови во прашање, па деновите во Киев имаше неколку немили сцени во кои главни актери беа токму навивачите на Ливерпул.

Пред два дена англиските навивачи беа нападнати од украински хулигани, а денес камерите успеаа да снимат еден хулиган кој удри постар навивач на Ливепрул, но по неколку секунди доби – нокаут.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top