недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 51 ново

Мицкоски со голем број спортисти и спортски работници го гледа финалето во ЛШ (Фото)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешните теренски посети и средби со граѓаните кои ги одржа во Струга и Охрид, со членови на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид и голем број на спортски работници и спортисти во охридската чаршија го следи финалето од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул.

Спортска дружба Мицкоски има со Гоце Толески, поранешен фудбалски репрезентативец на Македонија кои има играно за Спарта Прага во ЛШ, шампионот на Македонија во боди билднг во своја категорија Гоце Мојсоски, спортскиот директор на КК АВ Охрид, прва кошаркарка лига во Македонија Марјан Бошалески. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ фудбалскиот натпревар го следи и со поранешниот претседател на ФФМ, Ламбе Арнаудов и со фитнес инструкторот и професор со физичко Ристе Јанковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top