понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 79 ново

Стоилов: Лани вака победивме, сега ни се врати…

Вардар не успеа да ја одбрани титулата во Лигата на шампионите по поразот од Монпелје во полуфиналниот дуел на Ф4 турнирот во Келн. Видливо беше разочарувањето кај вардарци по поразот и пропуштената шанса, посебно кај капитенот Стојанче Стоилов.

„Тежок меч. Не се чувствувавме добро, тоа се гледаше. Монпелје играше многу агресивно. Имавме своја шанса. Тие имаа и малку повеќе среќа во финишот. Тоа е спортот. Ние минатата година така победивме, сега ни се врати. Им честитам за одличната игра, заслужија да бидат во финалето. Тоа е тоа. На Ф4 нема фаворит, сите имаат шанса. Ете, тоа се покажа и сега. Двете екипи што условно беа аутсајдери сега се во финале. Нема тука математика. Кој има повеќе мотив, повеќе среќа повеќе се…тој е во финале“ – изјави Стоилов

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top