среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 85 ново

Какво време се очекува во деновите кои следат?

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7. Дневната температура ќе се движи од 22 до 32 степени.

Попладне во планинските предели особено на север и на запад ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно и топло време, во попладневните часови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови.

Температурите нема многу да се менуваат, а ветерот ќе биде претежно северен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top