понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 88 ново

Пијан возач направил сообраќајна несреќа, луѓето му избегаа во последен момент (Видео)

Пијан возач направил сообраќајна несреќа во српскиот град Нови Сад кога со автомобил се забил во паркирани возила.

Инцидентот се случил во населбата Мишелук.

Два автомобили се оштетени, а медиумите пишуваат дека е чудо што никој не е повреден.

Снимката од несреќата на која се гледа како луѓе во последен момент успеваат да го избегнат возилото кое брза кон нив е објавена на социјалните мрежи.

Возачот имал 1,4 промили алкохол во крвта по што е уапсен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top