петок, 17 август 2018 | Вести денес: 24 ново

Горазд Росоклија: Ние Македонците ја губиме македонската држава – ќе не избришат од списокот на нации во светот

„ОХРИД И ЊУЈОРК

Ние Македонците ја губиме македонската држава и после завршување на ,,преговорите“ во Њујорк, кои за безкарактерниов карактер што глуми преговарач и политичар, ,,ќе бидат многу напорни, но тој за нас ќе го извлече најдоброто можно“, ќе не избришат од списокот на нации во светот.

А ние?

Ние ќе продолжиме да молчиме и да се надеваме дека нема да ни се случи тоа што ни се случува.

На фотографијата е Охрид денес, можеби не за долго наш.“ пишува: Академик Горазд Росоклија на Фејсбук

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top