вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Три лица повредени во сообраќајна несреќа во Тетово

Три лица се здобиле со повреди во сообарќајна несреќа на две возила што се случи денеска околу 11:20 часот на улица „Илинденска“, во Тетово.

Во сообраќајката кај крстосницата на Тетовскиот Универзитет учествувале автомобил „Рено меган“ со тетовски регистарки таблички управуван од 27-годишниот Ф.Б. од село Стримница и патничко моторно возило „Мерцедес“, управувано од 23-годишниот тетовец  A.A.

Од несреќата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, и сопатничката од Меганот, 27-годишната К.Б. исто така од Стримница.

Тројцата се наоѓаат во Тетовската клиничка болница.

Како последица на сударот меѓу возилата, оштетен е семафорот и електричен

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top