сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Ги удрил со „Мерцедес“ и побегнал: Двајца моторциклисти повредени во Центар

Две лица кои се возеле на мотоцикл се повредени, од кои едното потешко, во сообраќајна несреќа ноќеска  околу два часа по полноќ, во Скопје, откако возач на „Мерцедес“ удрил во нив и го напуштил местото на несреќата.

Како што соопшти МВР, сообраќајката се случила во 01:38 часот ноќеска на бул. „Гоце Делчев“, во близина на крстосница со улицата „Лазар Личеновски“.

– Патничко возило „Мерцедес“ со непознати регистарски ознаки, управувано од непознат возач,  удрил во мотоцикл „Сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.С.(33) од Скопје, по што го напуштил местото. Од ударот возачот Б.С. и сопатникот Б.О. (33) од Скопје се здобиле со повреди и со друго возило биле пренесени во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, каде им била укажана лекарска помош. Кај возачот Б.С. биле констатирани тешки телесни повреди, додека кај сопатникот Б.О. биле констатирани телесни повреди, наведуваат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top